top of page

El yapımı organik oyuncak ve takı tasarımlarımızı el emeği göz nuru dökerek en kaliteli malzemelerden özenle üretiyoruz.

 • Ürün iadesi yapma hakkım var mı?
  6502 sayılı kanun hükümleri gereğince sitemizden satın aldığınız ürünleri iade edebilirsiniz. İadeleriniz için 14 gün içinde bizimle "iade@cizgilikedi.com" adresinden iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğinizde size iadeniz için yapmanız gerekenler (Kargo, Makbuz vb.) konusunda yardımcı olacağız. Hijyenik kullanım gerektiren ürünler ve tüketicinin onayı ile sipariş seçimleri doğrultusunda üretimine başlanan özel üretim ürünlerde (örn: Üzerine müşterinin adı yazılan yada fotoğrafı bulunan gibi..) sözleşmeden cayma hakkı kullanılamaz.
 • Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
  Henüz gönderimi yapılmamış ürünlerinizi bizimle iletişime geçerek iptal ettirebilirsiniz.
 • İade/ İptal yaparsam geri ödemesi ne zaman yapılacak?
  Kart ile verilen siparişlerde iade/ iptal işleminizin onaylandığı gün bankanıza geri ödeme yapılır ve size kartınıza yapılan iadenin dekontu mail yoluyla gönderilir. Havale/EFT ile verilen şiparişlerinizde iade/iptal işleminizin onaylanmasını takiben 1-10 gün içinde hesabınıza ödeme yapılır. İadenin yapılması için bize hesap numaranızı bildirmeniz gerekmektedir.
 • Fatura yerine neden tahsilat makbuzu geldi?
  Kanun No: 7256 Kabul tarihi 11.11.2020 "Ayrı bir iş yeri açmaksızın ve sanayi tipi veya seri üretim yapabilen makine ve alet kullanmaksızın oturdukları evlerde imal ettikleri malları internet ve benzeri elektronik ortamlar üzerinden satanlar. Bu bent kapsamında esnaf muaflığından faydalanılabilmesi için Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesi alınması, Türkiye’de kurulu bankalarda bir ticari hesap açılması ve tüm hasılatın münhasıran bu hesap aracılığıyla tahsil edilmesi şarttır. Bankalar, bu bent kapsamında açılan ticari hesaplara aktarılan tutarlar üzerinden, aktarım tarihi itibarıyla %4 (bir ve üzeri işçi çalıştırıldığı durumda %2) oranında gelir vergisi tevkifatı yapmak ve 98 ve 119 uncu maddelerdeki esaslar çerçevesinde beyan edip ödemekle yükümlüdür. İstihdama bağlı indirimli oranın uygulanması için ilgili ayda bir işçinin en az on gün süreyle çalıştırılması gerekir. Bu hasılat tutarı üzerinden ayrıca 94 üncü madde kapsamında tevkifat yapılmaz. Bu bent kapsamında elde edilen hasılatın 220.000 Türk lirasını aşması hâlinde, mükellef izleyen takvim yılı başından itibaren gerçek usulde vergilendirilir ve tekrar bu muafiyetten faydalanamaz. Bentte yer alan hasılat koşulu dışındaki diğer şartların ihlal edildiğinin tespit edilmesi hâlinde muafiyetten faydalanılamaz ve zamanında tahakkuk ettirilmeyen vergiler, vergi ziyaı cezası kesilmek suretiyle gecikme faiziyle birlikte tahsil olunur. Bentte yer alan oranları ve tutarı, yarısına kadar indirmeye ve iki katına kadar artırmaya Cumhurbaşkanı yetkilidir.” Ev hanımlarının el emeği ile evlerinde ürettikleri ürünler için vergi muafiyeti getirilmiştir. www.cizgilikedi.com'da satışa sunulan ürünler yukarıdaki kanun maddesinin kapsamında olduğundan fatura yazmıyoruz. Bunun yerine ürünle birlikte tahsilat makbuzu gönderiyoruz.
 • Siparişim görsele uygun değil / hasar görmüş / kırık geldi. Ne yapmalıyım ?
  Sipariş verdiğiniz ürünler tüm kontrolleri yapıldıktan sonra özenle paketlenir ve size ulaştırılmak üzere kargo şirketine teslim edilir. Yine de taşıma sırasında problemler meydana gelebilir. Böyle bir durumda ürün size ulaştığında teslim almadan önce dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar olduğunu düşünüyorsanız "Hasar Teslim Tutanağı" hazırlamalarını isteyin. Eğer kargo şirketi size bu konuda yardımcı olmuyorsa "iade@cizgilikedi.com" adresine ürününüzün kusurlu olduğunu gösteren bir fotoğrafını, sipariş numaranızı ve şikayetiniz ile ilgili detayları bize gönderin. Size yardımcı olmaya çalışacağız.
 • Sipariş verdikten sonra adres değişikliği yapabilir miyim?
  Siparişiniz gönderilmeden önce bize ulaşıp talebinizi iletebilirsiniz.
 • Siparişimi hediye paketi yapabilir misiniz?
  Ürünlerimizin taşıma esnasında güvenle korunması için sağlam kutular tercih ediyoruz. Ancak siparişinizi hediye paketine sarıp böylece kutunun içine koyabiliriz. Bunun için sipariş sırasında bize not bırakmayı unutmayın.
 • Sitenizden yapılacak online alışverişlerde kart kullanımı güvenli mi?
  Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemli. Bu nedenle tüm ödeme işlemleriniz 3' üncü kişilerin erişimine karşı SSL sertifikası ile korunmaktadır. Kart bilgileriniz hiçbir şekilde 3' üncü kişiler tarafından görülememekte ve www.cizgilikedi.com tarafından kesinlikle kayıt edilmemektedir.
 • Aldığım ürünlerin fiyatlarına KDV dahil midir?
  Kanun No: 7256 Kabul tarihi 11.11.2020 "Ayrı bir iş yeri açmaksızın ve sanayi tipi veya seri üretim yapabilen makine ve alet kullanmaksızın oturdukları evlerde imal ettikleri malları internet ve benzeri elektronik ortamlar üzerinden satanlar. Bu bent kapsamında esnaf muaflığından faydalanılabilmesi için Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesi alınması, Türkiye’de kurulu bankalarda bir ticari hesap açılması ve tüm hasılatın münhasıran bu hesap aracılığıyla tahsil edilmesi şarttır. Bankalar, bu bent kapsamında açılan ticari hesaplara aktarılan tutarlar üzerinden, aktarım tarihi itibarıyla %4 (bir ve üzeri işçi çalıştırıldığı durumda %2) oranında gelir vergisi tevkifatı yapmak ve 98 ve 119 uncu maddelerdeki esaslar çerçevesinde beyan edip ödemekle yükümlüdür." Ev hanımlarının el emeği ile evlerinde ürettikleri ürünler için vergi muafiyeti getirilmiştir. www.cizgilikedi.com'da satışa sunulan ürünler yukarıdaki kanun maddesinin kapsamında olduğundan KDV ödemezsiniz. Bunun yerine www.cizgilikedi.com %4 gelir vergisi öder.
bottom of page