top of page
Gizlilik Politikası Çapası
GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

El yapımı organik oyuncak ve takı tasarımlarımızı el emeği göz nuru dökerek en kaliteli malzemelerden özenle üretiyoruz.

* Çizgili Kedi ekibi olarak sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, adres e-posta vb.) sizlerden talep etmekteyiz. Topladığımız bu bilgiler sadece Çizgili Kedi bünyesinde kullanılmaktadır.

* Alışverişleriniz esnasında ve üyelik formlarından topladığımız bilgileri, sizlerin haberi veya aksi bir talimatı olmadan üçüncü kişilerle paylaşılmamakta ve faaliyetimiz dışı hiçbir amaçla kullanmamakta ve satmamaktayız.

* Müşterilerimiz bilgileri, ancak resmi makamlarca talep edilmesi halinde yürürlükteki emredici mevzuat gereğince resmi makamlara açıklanabilecektir. Sistemimize girdiğiniz kişisel bilgilerinizi sadece siz değiştirebilmektesiniz. Site üyeliğimizden veya e-mail listesi üyeliğinden istediğiniz zaman üyelikten ayrıl butonuna tıklayarak kolayca ayrılabilirsiniz.

* www.cizgilikedi.com ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgilerinizi güvenliğinizi en üst seviyede tutmak amacıyla kayıt altına alınmamaktadır. Ödemeleriniz www.cizgilikedi.com ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşir.

* www.cizgilikedi.com SSL "Secure Sockets Layer" teknolojisini kullanmaktadır. 128 bit SSL sertifikamız sayesinde kişisel bilgileriniz şifrelendiğinden üçüncü kişilerin eline geçmesi engellenmiştir.

* Gizlilik politikamız ve kişisel verilerin korunması ile ilgili sorularınız için destek@cizgilikedi.com adresine yazabilirsiniz.

Teslimat ve İade Şartları Çapası

TESLİMAT ve İADE ŞARTLARI

Teslimat 

* Sipariş etmiş olduğunuz ürünleri aynı gün kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz. Temini veya üretimi zaman alan ürünler için kargo teslim süresi ürün detayında belirtilmiştir. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir. El emeği göz nuru ile özenerek ürettiğimiz siparişleriniz için biraz zamana ihtiyacımız olduğunu anlayışla karşılamanızı bekliyoruz.

* Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde takip edebilmeniz için e-mail adresinize kargo takip numarası gönderilecektir. Kargonuzun takibini kargo şirketinin takip ekranından yapabilirsiniz.

* Yurt içi gönderileri için kargo ücreti satın alma işlemi sırasında size sunulacaktır.

* Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen gün içinde bulunduğunuz yerin adresini teslimat adresi olarak bildiriniz. 

 

* Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir. 

* Kargo şirketinden kaynaklı gecikmeler bizim kontrolümüz dışında geliştiği için konuyu kargo şirketiyle görüşmenizi öneririz. Ancak durumu bize bildirmeniz halinde biz de yardımcı olmaya çalışacağız.

İade

Ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İadenin yapılabilmesi için ürün ile birlikte gönderilen tahsilat makbuzunun da gönderilmesi gerekmektedir.

* İade sürecinde size yardımcı olabilmemiz için bizimle iade@cizgilikedi.com e-mail adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

 

* Sipariş verdiğiniz ürünler tüm kontrolleri yapıldıktan sonra özenle paketlenir ve size ulaştırılmak üzere kargo şirketine teslim edilir. Yine de taşıma sırasında problemler meydana gelebilir. Böyle bir durumda ürün size ulaştığında teslim almadan önce dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar olduğunu düşünüyorsanız "Hasar Teslim Tutanağı" hazırlamalarını isteyin. Eğer kargo şirketi size bu konuda yardımcı olmuyorsa iade@cizgilikedi.com adresine ürününüzün kusurlu olduğunu gösteren bir fotoğrafını, sipariş numaranızı ve şikayetiniz ile ilgili detayları bize gönderin. Size yardımcı olmaya çalışacağız.

* İade sürecinin sonunda hangi yöntemle (Kredi kartı, EFT, Havale) ödeme yaptıysanız aynı şekilde geri ödeme yapılacaktır.

* Kişiye özel üretilmiş veya hijyen açısından iade edilemeyecek ürünler için ürünün sayfasında size bilgi verilmektedir. Lütfen iade talep etmeden önce bu durumu göz önüne alınız.

Mesafeli Satış Sözleşmesi Çapası
MESAFELİ ŞATIŞ SÖZLEŞMEMİZ

                                                             MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Madde 1- Taraflar

 

1.1. Satıcı

Adı : Arzu AYKIN www.cizgilikedi.com

Adresi : Teleferik Mah. Kardelen Sokak No:5 Daire:9 Balçova/İzmir

Telefon : 0.533.3379670

Email : satis@cizgilikedi.com

 

1.2. Alıcı

Adı – soyadı/TC.No
Adresi 
Telefon
E-mail 

Madde 2- Konu

2.1. İş bu mesafeli satış sözleşmesinin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait www.cizgilikedi.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

2.2. Alıcı, Satıcı'nın isim, ünvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatını, ödeme şeklini, teslimat koşullarını ve masraflarını vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgileri ve “cayma” hakkının kullanılmasını ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde Satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

2.3. www.cizgilikedi.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve Alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen tahsilat makbuzu iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3- Sözleşme Konusu Ürün/Ödeme/Teslimat Bilgileri

3.1. Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı Alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu Alıcı kabul eder.

3.2. Satıcı gerekli gördüğü durumlarda, Alıcı’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. Satıcı'nın siparişte sorun tespit ettiği durumlarda Alıcı’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden Alıcı’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (on beş) gün süreyle dondurur. Alıcı’nın bu süre zarfında Satıcı ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde Alıcı’dan herhangi bir cevap alınamazsa Satıcı, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

Alınan Ürün /Ürünler 
Adı , kodu : ; … adet
Toplam Satış Bedeli : …. -TL
Ödeme Şekli : Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT)
Teslim Edilecek Kişi :
Telefon numarası :
Teslim Edilecek Adres :
Fatura Edilecek Kişi/Kurum :
Fatura Adresi :
Vergi Dairesi :
Vergi Sicil Numarası :
Kargo Ücreti : … -TL

Madde 4- Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler

4.1. Sözleşme tarihi, Alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan ../../…. tarihidir. 

4.2. Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, salgın hastalık, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. 

4.3. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İş bu mücbir sebep durumu 30 (otuz ) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

Madde 5- Satıcı'nın Hak ve Yükümlülükleri

5.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.cizgilikedi.com’dan alışveriş yapamaz. Satıcı, Alıcı'nın sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak Alıcı'nın yaşını yanlış yazmasından dolayı Satıcı'ya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

5.2. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.cizgilikedi.com sorumlu değildir. Buna istinaden Satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak Alıcı Satıcı'dan hak iddiasında bulunamaz. Bu durumda sipariş iptal edilir.

5.3. www.cizgilikedi.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Madde 6- Alıcı'nın Hak ve Yükümlülükleri

6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. Alıcı, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. Alıcı, www.cizgilikedi.com internet sitesinden Satıcı'nın isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder. 

6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.cizgilikedi.com'dan sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.5. Alıcı, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında tahsilat makbuzunun aslını iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 7- Sipariş/Ödeme Prosedürü

7.1. Sipariş: 

7.1.1. Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin tüm vergiler dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) Alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Ödeme alındığında müşteriye sipariş bilgilendirme maili gönderilir.

7.1.2. Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler Alıcı'ya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse Alıcı'dan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) Satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

7.1.3. İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda Alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda Alıcı'ya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da Alıcı'nın arzusu ve seçimi doğrultusunda yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

7.1.4. Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde Alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda Alıcı'nın Satıcı'dan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır. 

7.2. Ödeme: 

7.2.1. www.cizgilikedi.com'da, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede Alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir. 

7.2.2. Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri Alıcı’ya aittir.

7.2.3. Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise Alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve Alıcı arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 8- Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

8.1. Sevkiyat

Sipariş bilgilendirme mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler üretim sürecinin bitiminde Satıcı'nın anlaşmalı olduğu kargo şirketine verilir.

8.2. Teslimat

8.2.1. Ürün/ürünler Satıcı'nın anlaşmalı olduğu kargo ile Alıcı'nın adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, sipariş bilgilendirme mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 30 gündür. Alıcı'ya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla 10 gün uzatılabilir. 

8.2.2. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı Alıcı Satıcı'ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez.

8.2.3. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcı'nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden Satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine destek@cizgilikedi.com e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

8.2.4. Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı Alıcı'da vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Satıcı'ya iade@cizgilikedi.com e-mail adresinden bildirilmelidir. 

Madde 9- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

9.1. Ürün İade

9.1.1. Alıcı malı teslim aldıktan sonra on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. İade işlemlerinin yapılabilmesi için Alıcı, mal ile birlikte kendisine gönderilen tahsilat makbuzunu Satıcı'ya iade etmesi gerekmektedir.

9.1.2. Cayma hakkı süresi Alıcı'ya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. Alıcı ürün iadesi için kullanılacak kargo şirketi bilgilerini iade@cizgilikedi.com e-mail adresiyle irtibata geçerek alacaktır. 

9.1.3. Alıcı'nın cayma hakkını kullanması halinde Satıcı, tahsilat makbuzunun ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç 21 gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

9.1.4. Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması Alıcı'nın kusurundan kaynaklanıyorsa Satıcı'ya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. 

9.1.5. Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 14 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

9.1.6. Alıcı tarafından teslim alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün Alıcı'ya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. 

9.1.7. Ürün iadesi için, durum öncelikli olarak iade@cizgilikedi.com e-mail adresine iletilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilme bilgisi (Kargo şirketi ve adres bilgileri) Satıcı tarafından müşteriye iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün tahsilat makbuzu ile birlikte Alıcı adresine teslimatı yapan kargo şirketi kanalıyla Satıcı'ya ulaştırmalıdır. Satıcı'ya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de Alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır. 

9.1.8. Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka Alıcı'ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Alıcı'nın kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcı'nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve Alıcı iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

9.1.9. Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Satıcı, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Alıcı'ya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani Satıcı ilgili tutarı bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince Alıcı'ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, Alıcı'nın bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

 

Madde 10- Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

10.1. Alıcı'nın istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar ve hijyen açısından bir başkası tarafından kullanımı mümkün olmayan mallar için cayma hakkı söz konusu değildir.

10.2. Üründe cayma hakkının kullanılıp kullanılamayacağı ile ilgili açıklama, ilgili ürün sayfasında Satıcı tarafından bildirilecektir. Alıcı bu konuda bilgilendirildiğini kabul eder.

 

Madde 11- Garanti

11.1. Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı aşağıda belirtilen şartlar dahilinde 2 yıl garantilidir:  Satıcı'nın garanti sorumluluğu yalnızca 4077 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.
 

Madde 12- Gizlilik

12.1. Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile Satıcı'ya bildirdiği bilgiler Satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.
12.2. Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde Satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

12.3. Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

12.4. Alıcı'ya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca Satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri Alıcı'ya onayı sonrasında gönderilebilir. 

Madde 13- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

13.1. İş bu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı’nın veya Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. …/…/...…

bottom of page